IMG 50058 січня на Лубенщині відзначили 84-те Різдво «витязя молодої української поезії» Василя Симоненка, якого Україні подарувала благодатна лубенська земля. Відрадно, що хата – музей в Біїївцях, де народився митець, щороку збирає літераторів, пошановувачів творчості і просто звичайних людей, для яких вірші нашого земляка – пророчий дороговказ. Твори Василя Симоненка  давно розібрали на цитати, а це доказ того, що нам усім є чого повчитись у поета-борця - любові до малої батьківщини, віри у власні сили, свою державу. Саме ці риси активно прищеплюють молоді у опорному закладі «Тарандинцівська ЗШ І-ІІІ ступенів ім.В.Симоненка», де традиційно, в літературному музеї, голова районної ради, як голова журі, вручає дипломи лауреатам літературно-мистецокої премії.

IMG 5033

Цьогоріч у номінації «Література і публіцистика» премію 2018 року розділили поетеса Ніна Павлівна Третяк та краєзнавець Олександр Миколайович Карпенко. У номінації «Мистецтво і монументальна скульптура» переможець художник Володимир Олексійович Пашкевич.

Вручаючи дипломи лауреатам, голова районної ради Григорій Угляниця  побажав творчим особистостям нових злетів і досягнень, зауваживши, що бути лауреатом   премії В. Симоненка - почесна місія. Він також наголосив, що за підтримки депутатів районної ради грошову винагороду збільшено до 5000 тис.грн. Відрадно керівнику з того, що молодь знає, цінує і залюбки вчить Симоненка.

Слова вдячності висловили і   цьогорічні переможці.

IMG 5083У кожного, хто відвідав сьогодні Симоненковий край, залишились гарні спогади. Особливо добрий слід у душах кожного  лишив літературний музей, який діє при опорному закладі. Він вражає кількістю зібраного матеріалу, змістовністю експозицій, він без перебільшення один із найкращих в Україні -   в цьому не мала заслуга як директора школи, Заслуженого вчителя України Миколи Кадуки так і педколективу. Тож нехай гучно лунає слово Василя Симоненка, нехай молодь пишається, що ходить тими стежками, якими колись ходив геніальний син українського народу, нехай вчить і плекає мудре, пророче слово нескореного поета-шістдесятника.

IMG 5141

 

бер

Щирі зимові вітання   з днем народження надсилаю  депутату районної ради  Миколі Григоровичу Березі . Бажаю йому бути завжди в гарному настрої, при доброму гуморі та здоров’ї. Хай  не полишає наснага,  б’є ключем  енергія, а наполегливість  стане рушієм  здійснення усіх задумів. Родинного затишку, тепла, взаєморозуміння, успіхів  та життєвих перемог, а  ще  щирих людей поруч! Зі святом!

 

                                             Голова  районної ради                                           Г.М.Угляниця

 

окып

 

Вітаю з Днем народження сільського голову Окіпської сільської ради Ніну Миколаївну Кириченко. Бажаю іменинниці аби з її обличчя ніколи не зникала посмішка, повсякчас супроводжував гарний, а поруч були дорогі серцю люди. Щастя, здоров»я, приємних зустрічей, радісних подій, яскравих вражень, успіхів в усіх справах  та лише позитивних емоцій!

 

                     Голова районної ради                                Г.М.Угляниця

 

клепач

Вітаю з днем народження депутата районної ради   Надію  Іванівну Клепач. Бажаю цій енергійній,  позитивній, оптимістичній жінці і надалі  бути в активному русі, успішно  реалізовувати усі  задуми і починання,  від долі  отримувати лише приємні  несподіванки, позитив та гарний настрій.  Тож  здійснення мрій  і  зі святом! 

 

                                                       Голова районної ради                                                                Г.М. Угляниця

 

 

IMG 493624 грудня голова районної ради Григорій Угляниця провів позачергову сесію районної ради, на яку зібралося 22 депутати. У роботі сесії взяли участь голова райдержадміністрації Тетяна Качаненко, начальники управлінь та відділів райдержадміністрації, сільські голови.

Основне питання – бюджет району  на 2019 рік, його з глибокою відповідальністю представив начальник фінансового управління райдержадміністрації Євгеній Сірченко. Тож плідно попрацювавши, основний фінансовий документ району  було  прийнято.

Наразі  доходи районного бюджету на 2019 рік визначено у сумі 183759779 гривень, у тому числі доходи загального фонду районного бюджету - 183054050 гривень та доходи спеціального фонду районного бюджету - 705729 гривень, видатки районного бюджету у сумі 183759779 гривень, у тому числі видатки загального фонду районного бюджету - 183054050 гривень та видатки спеціального фонду районного бюджету - 705729 гривень; оборотний залишок бюджетних коштів місцевого бюджету у розмірі 500000 гривень, що становить 0,3 відсотків видатків загального фонду місцевого бюджету; резервний фонд місцевого бюджету у розмірі 100000 гривень, що становить 0,05 відсотків видатків загального фонду місцевого бюджету.

Крім того,  депутати взяли до відома звіт голови районної ради за 2017-2018 рік.  Григорій  Угляниця подякував усім за роботу, наголосивши,  що звіт – це колективна робота всієї ради, а ще зауважив, що за роки роботи  багато  чого навчився  та взяв чимало корисного для себе.          Йшла мова і  про першочергові  проблеми – ремонт доріг,   розвиток медицини,  вирішення  яких потребує підтримки з боку держави, на місцевому рівні  ці питання повсякчас в полі зору.

IMG 4929

Депутати  також внесли зміни до показників районного бюджету  на 2018 рік, прийняли бюджетні  трансферти з бюджету Засульської  ОТГ до районного бюджету на заходи із соціального захисту населення,  на утримання Лубенського центру соціальних  служб  для сім’ї, дітей та молоді, на утримання психолого- медико-педагогічної консультації,  на централізоване тимчасове зберігання архівних документів, що не належать до Національного  архівного фонду, на утримання Територіального ценру  соціального обслуговування Лубенської райдержадміністрації також трансферти з бюджету ОТГ с. Сенча Лохвицького району на забезпеченення підвозу учнів Снітинської ЗШ І-ІІІ ступенів та Жданівського НВК,  на утримання Територіального центру соціального обслуговування,  бюджетних трансфертів з бюджету Духівської сільської ради на охоплення соціальними послугами  найбільш вразливих категорій населення, бюджетних трансфертів  з бюджету Окіпської сільської ради.

Також було прийнято програму архівної справи на 2019 рік,

Звільнено головного лікаря  комунального некомерційного підприємства «Лубенський  районний центр ПМСД Новаковського М.М.», у зв»язку з поданою заявою.

Також  у сесійній залі обговорювалися питання щодо  продовження акції збору коштів на придбання автобуса для учасників АТО,  розробки програми  підтримки  демобілізованих  учасників АТО,  дітей, батьки, яких загинули в ході АТО та інше.

IMG 4933