S8030001.MP4.00 00 04 12.неподвижное изображение001

Предметом обговорення на засіданні президії Лубенської районної ради 6 січня стали головним чином «газові проблеми», навколо яких не вщухають розмови вже протягом тривалого часу. Населення стурбоване не лише суттєво завищеними тарифами на розподіл газу для споживачів, але й свавіллям працівників ТД «Лубнигаз», некоректним ставленням до населення, нерідко помилковими нарахуваннями та погрозами.

Керівництво районної ради терміново скликало засідання президії районної ради, куди входять голови фракцій та депутатських постійних комісій, для обговорення подальших спільних дій для відстоювання інтересів населення. Участь у засіданні брали представники ініціативної групи, зокрема, Олександр Власенко, який передав пропозиції населення, та заступник голови Громадської ради при Лубенській райдержадміністрації Фелікс Банков, котрий виступив з підтримкою громадських активістів.

У свою чергу, голова Лубенської районної ради Тетяна Качаненко закцентувала увагу не лише на важливості порушених проблем, але й на серйозному соціальному резонансі, адже велика кількість населення буде не в змозі оплатити такі тарифи. «Подібні захмарні ціни для більшості селян – нереальні. Люди і до такого суттєвого підвищення були змушені економити і зимувати у напівхолодних приміщеннях. Треба всім разом подумати і виробити алгоритм, як захистити населення», - наголосила Тетяна Качаненко.

Активну участь в обговоренні питання брали усі присутні на засіданні. Кожен висловив слушні пропозиції та власне бачення ситуації. Думка депутатів – спільна – захист і підтримка населення. У результаті вирішено підготувати звернення до президента України, Верховної ради України, КМУ та національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг щодо перегляду вартості природного газу та його розподілу, а також законності дій працівників ТД «Лубнигаз». Ці звернення будуть винесені на розгляд найближчої сесії районної ради.

Ще одне питання, розглянуте депутатами, про контроль за виконанням рішень районної ради про передачу у комунальну власність новостворених громад об’єктів спільної власності територіальних громад Лубенського району.

DSC02260 2

Вкрай важливими питаннями переймалися 23 грудня на другій позачерговій сесії районної ради 8 скликання. На порядку денному стояли питання про бюджет на наступний рік та про передачу майна зі спільної власності територіальних громад  у новостворені ОТГ.

Голова районної ради Тетяна Качаненко  висловила вдячність депутатам, головам об’єднаних громад  та державних адміністрацій за порозуміння та відповідальний підхід до справ. Завдяки серйозній підготовці та плідній співпраці  усі 24 винесених питань було схвалено депутатами. Тож вже є непоганий почин на новий 2021 рік.

Святкової нотки додав виступ щедрівників із районного будинку культури, які навіть у цей непростий час не порушили традицій та привітали усіх з новорічними та різдвяними святами, адже гарний настрій і в роботі допомагає.

DSC02256DSC02271

День святого Миколая

Дорогі друзі!

Щиро вітаю Вас з Днем Святого Миколая!

Нехай здійсняться усі ваші найзаповітніші мрії, нехай у вашу оселю прийде достаток і любов, нехай у ній завжди живе здоров'я і сміх, радість і щастя.

Нехай кожен знайде під подушкою маленький, але такий приємний дарунок і, хай на хвильку, але відчує себе дитиною: безтурботною, щасливою, огорненою турботою і любов'ю. Хай Святий Миколай оберігає усіх нас!

Саме напередодні  Дня Святого Миколая, в час, коли здійснюються усі мрії, а надто дитячі, у Вовчицькому ліцеї відбулося свято «Сузір’я талантів».  Участь у заході взяли голова обласної ради Олександр Біленький, голова районної ради Тетяна Качаненко, в.о.голови райдержадміністрації  Сергій Сіряченко, заступник міського голови Ірина Харченко, начальник відділу освіти райдержадміністрації Юлія Білокінь, депутат міської ради, начальник управління освіти міськвиконкому Мирослав Костенко, Вовчицький староста Ольга Козловська та інші.

Ось вже п’ятий рік поспіль ТОВ «Баришівська зернова компанія» нагороджує кращих учнів ліцею: відмінників, спортсменів, переможців обласних та всеукраїнських олімпіад, конкурсів тощо. Традиційно чарівним посланцем виступив депутат обласної ради, регіональний директор компанії Василь Стасовський.

Робоча поїздка Олександра Біленького та Тетяни Качаненко продовжилася візитом до Чорнухинської об’єднаної громади. Там обговорили з головою громади Олександром Василенком проблемні питання громади, Тетяна Качаненко окреслила своє бачення майбутньої співпраці між районом та ОТГ. Також спільно обміркували підготовку урочистих заходів, присвячених 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди, уродженця Чорнухинщини. Річниця відзначатиметься на державному рівні у 2022 році.

2020unnamed 1

На замовлення Мінрегіону України за сприяння Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» експерти розробили набір консультаційних матеріалів з організації перших кроків новообраних місцевих рад та їхніх виконавчих органів в умовах адміністративно-територіальної реформи. Тут ви можете знайти як методичні рекомендації, які містять практичні поради та зразки документів, так і вебінари із роз’ясненнями та презентації.

Матеріали складаються з окремих блоків, призначених окремо для використання органів місцевого самоврядування територіальних громад, районних рад, а також висвітлюють окремі кадрові питання, пов’язані з майбутньою реорганізацією районних державних адміністрацій.