18 семінар16 січня у районній раді відбулася нарада з сільськими головами. Участь у нараді взяв голова районної ради Григорій Угляниця, в.о. голови райдержадміністрації Сергій Сіряченко. Йшла мова про формування спроможної мережі медичних закладів району, з цим питанням на загал виступив головний лікар КНП «Лубенський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Вадим Шупейко. Він зупинився на основних проблемах мережі, ознайомив з розрахунками  діяльності ФАПів, подальше безперебійне функціонування яких можливе за умови підтримки їх територіальними громадами. Наразі керівник підприємства хотів почути позицію сільських голів щодо можливості фінансування закладів, а відповідно або ж збереження мережі на тому рівні, що вона є зараз, або ж реформування - створення більш економних медичних пунктів здоров’я. До цих питань очільники громад ще повернуться, а наразі є час для проведення моніторингу та прийняття виважених рішень.

16 Семінар

21 семінар

Про подальше надання стоматологічних послуг мешканцям району говорив і головний лікар КП «Лубенська міська стоматологічна поліклініка» Олексій Співак. За словами доповідача, з квітня поточного року надання стоматпослуг у поліклініці буде платним, безкоштовні послуги надаватимуться дітям до 16 років та дорослим при гострих захворюваннях, що потребують миттєвого реагування. Функціонування стоматкабінетів у селах району  також унеможливлюється. Тож   селянам наразі доведеться лікувати зуби, відвідуючи міську стоматологічну поліклініку. Серед альтернатив збереження стоматкабінетів у селах району – реєстрація та отримання лікарями-стоматологами ліцензії ФОП, заключення договорів про співробітництво між стоматологічною поліклінікою та територіальною громадою, а відтак можливість лікарю-стоматологу проведення виїзного прийому надання медичних послуг. Наразі питання залишається відкритим для обговорення.

16 семінар 1

Йшла мова і про перспективи функціонування закладів освіти у 2020 році, зокрема економію енергоносіїв, пріоритети встановлення твердопаливних котлів у ДНЗ та інше.

 

20 святвечір

Так уже повелося, що на Маланку – чекай щедрувальників. Тож сьогодні у амінприміщенні районної ради меланкували співали,  гарного настрою додавали та всіляких щедрот бажали  у році Новому посадовим особам органів місцевого самоврядування, державним службовцям учасники художньї самодіяльності Михнівського будинку культури Засульської сільської ради.

Навіншували від душі : і щоб роду не було переводу, і щоб усі ми в мирі, злагоді жили, і щоб добром та дитячим сміхом повнилися оселі.

20 вітання

Навзаєм голова районної ради Григорій Угляниця   подякував  за новорічні відвідини, висловвивши сподівання, що   щедротні побажання  справдяться, та побажавши  щедрувальникам здоров"я, завзяття та натхнення і надалі  сіяти Лубенщиною дзівнкоголосу щедрівочку!

 

 

 

2020 губське

 

З нагоди 85-ї річниці від дня народження нашого славного земляка – поета Василя Симоненка у Губській сільській бібліотеці відбулася пізнавальна мандрівка казками «Цар Плаксій та Лоскотон» та «Подорож у країну навпаки». Ці казки письменник присвятив своєму синові Лесику, якого дуже любив.

Діти не тільки з захопленням слухали уривки казок В. Симоненка, мандруючи разом з його героями, але й пригадали прислів’я про сміх і сльози, відповідали на запитання вікторини.

На завершення увазі користувачів було запропоновано виставку-спогад «Я для тебе горів, український народе», присвячена життю та творчості Василя Симоненка.

2021 губське

 

     2020 духове10 січня в затишному приміщенні  Духівської сільської бібліотеки бібліотекарі Вікторія Яценко  і Галина Мощіль дарували своїм  читачам – дітям та їх батькам,  подорожі до казкового світу пригод та розваг. Захід відбувся в рамках  щорічної акції «Подаруй дитині посмішку», яку ініціює громадська організація «Союз жінок-трудівниць «За майбутнє дітей України».

      Бібліотекарі створили для відвідувачів атмосферу свята, організувавши різноманітні конкурси та вікторини. Діти читали вірші, колядували та щедрували. Не стояли осторонь і дорослі.

2020 карпилівка

     На захід завітала сільський голова Валентина Далада, директор Лубенської ЦБС (вона ж і заступник голови громадської організації)  Валентина Сьомак та голова СЖТ «За майбутнє дітей України» Раїса Кошель. Привітавши  присутніх, вручили кожному подарунки, які  люб`язно надали небайдужі  підприємець Микола Тютюнник та Олександр Марченко.

         До уваги користувачів були представлені  ілюстративно – книжкові виставки з елементами інсталяції.

 

2020 85 річчя85-ті  роковини з дня народження   «витязя молодої української поезії» Василя Симоненка  традиційно  зібрали керівництво району,  творчу еліту,  поціновувачів  творчості поета   біля хати-музею у селі Біївці,  де народився і виріс   Василь Симоненко, пішов у світ, щоб сіяти правдиве слово,  сіяти разюче, без остраху,  сіяти так, щоб згоріти у 29 неповних літ, але залишити  по собі  глибокий слід для прийдешніх поколінь.  

Цього річ біля хати - музею  було сказано багато гарних слів про творчість відомого земляка. Радо вітала гостей на бієвецькій благодатній землі сільський голова Бієвецької сільської ради Ніна Остапенко,  назвавши  відомого земляка справжнім сином українського народу, а його неповторні «Лебеді материнства» - заповітом для поколінь.

2020симоненко 2

Голова  районної ради Григорій Угляниця  наголосив на тому, що любов до України, творчості Симоненка  об»єднує, але справжніх патріотів, які  не для красного слівця,  обов»язку посад,   за будь-якої  погоди бувають тут щорічно, слухаючи  власне серце та не зраджуючи своїм  власним принципам, адже  Симоненковій хаті довелось перебачити багатьох відвідувачів, багатьох "патріотів". Керівник побажав усім присутнім  здоров»я,  поетам, письменникам – творчого натхнення,  молоді – пам»яті про таких борців, як Симоненко,  про патріотів сьогодення, які поклали  голови за Україну!

Про  правдиве слово, продовжувачів сліду Симоненка говорив і виконувач обов»язиків голови РДА Сергій Сіряченко.

Про   постулати яких варто дотримуватись сучасникам, на яких акцентував увагу поет-шістдесяник говорив сільський голова Засульської сільської ради Сергій Бондаренко

Щемним був виступ  члена Національної спілки письменників України, лауреата премії Василя Симоненка Раїси Плотникової.

2020 симоненко 4

У садибі «витязя молодої української поезії» поети Лариса Галич, Марина Кононенко,  Микола Кочерга прочитали  власні вірші, до слова їх запросив голова літературного об"єднання ім. О.Донченка,  письменник редактор газети "Лубенщина" Олександр Міщенко. Головою ГО «Лубни – Медіа» Олександром Назарцем було вручено премію  організації поетесі, журналісту,  кореспонденту гахзети "Віснник" лауреату премії Василя Симоненка Марині Кононенко (псевдонім Ганна Кревська)  за особистий внесок  у розвиток  української журналістики, об»єктивне  висвітлення  суспільних процесів  сьогодення.

Поетеса, журналіст подякувала навзаєм віршем «Бузинова дудка»,  закликавши кожного залишатись за будь-яких обставин собою, а, отже, не  зраджувати собі.    

2020ссс

Пройшовшись ходою до пам»ятника поету, який збудовано в центрі села за кошти  меценатів – родини Григорія Тараненка,  викладачів, студентів педагогічного університету ім. В.Г. Короленка, мешканців громади присутні поклали квіти-вияв пам»яті, шани і поваги до народного борця.

Відзначення 85-х роковин продовжилось у  стінах  опорного закладу «Тарандинцівська ЗШ І-ІІІ ступенів ім. В. А. Симоненка».  Директор навчального закладу, заслужений учитель України  Микола Кадука запросив усіх відвідати  гордість школи – літературний  музей, в якому все пронизане пам»яттю  поета-борця.  Екскурсію провела директор музею, педагог з багаторічним стажем, людина, яка  черпає енергію поезії Симоненка, заряджаючи нею оточуючих   Світлана Яценко. Вона докладно розповіла про життя і творчість митця,  про  патріотичне виховання молоді, якому у школі відведено особливе місце. Присутні мали нагоду почути і  голос самого Симоненка, з ввімкненої  платівки він  прозвучав так  же чітко і разюче, як з паперових видань.

2020симоненко 5

Вручення премії Симоненка відбулося  у будинку культури.  Туди присутніх гостинно запросив сільський голова Тарандинцівської сільської ради Анатолій Тітенко. Ведуча заходу - начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Людмила Пазенко провела  стежками творчості Симоненка кожного, хто був присутній в залі.

Цьогорічними лауреатами премії Василя Симоненка, заснованої Лубенською районною радою у 2000 році  у номінації «Мистецтво і монументальна скульптура» став  народний академічний хор  «Камертон»,   у номінації «Література і публіцистика»  премію розділили  письменники  Микола Ночовний та Андрій Кириченко (автор очевидець фронтових подій  на Сході України). Дипломи лауреатів та грошову винагороду  переможцям вручив  голова районної ради Григорій  Угляниця.

Вірші про Симоненка, про любов до рідної землі, людей  зі сцени будинку культури прочитали наступники творчості Симоненка поети  Лубенщини, лауреати літературної премії Василя Симоненка  Наталія Баклай, Ольга Хало,  Олександр Печора  та інші.  Нагадали  присутнім про  безцінну  Василеву спадщину учні Тарандинцівської, Калайдинцівської  шкіл, студенти Лубенського медичного училища декламуючи  вірші  Симоненка.

202симоненко 7

Котися  Україною  бурхливе слово  шістдесятника, народника, борця, патріота Василя Симоненка,  знаходь відголосок у творчих доробках наступників, надихай молодь, підбадьорюй  захисників України, старше покоління і просто живи  у серцях справжніх українців!