DSC04898На Україні Євгена Наумова знають як талановитого дитячого письменника, журналіста, літератора. Багато писав він для дітей: казки, пригодницькі повісті, оповідання. Євген Іванович пішов з життя, але його твори ще довго житимуть і увіковічуватимуть пам’ять про нього. Світло його душі, перелите в численні талановиті книги, буде ще довго зігрівати дитячі серця.

Тож нещодавно в районній книгозбірні для дітей ім.О.Донченка вшанували пам’ять письменника-казкаря, представивши відвідувачам бібліотеки літературно-життєвий шлях нашого земляка та книжкову виставку «Кольорова Арктика».

 

Євген Наумов за фахом – штурман далекого плавання, приїхав із Крайньої Півночі на Лубенщину з цілим міхом захопливих казок. Замість зайчиків і котиків, поширених у нас, його героями стали кити, моржі, песці, нерпи, кайри та россомахи. Під пером спостережливого письменника «біла безмовність» Арктики стала голосистою і різнокольоровою. Ч    итач бачить і рожеву чайку , і сині крижинки, і північне сяйво, і плямистий килим нерп, що відпочивають на крижині, і фонтани води, які пускають кити, і хвилі, що змінюють свій колір в залежності від нострою моря; камені, шо тріщать від лютого морозу, наче перемовляються один з одним якоюсь тріскучою мовою.

Цікаві казки письменника, дивні картини північної природи, захоплюючий опис Заполяр’я зачаровують дітей, дарують їм гарний настрій, розширюють географічний горизонт та пізнання українських малюків.