Згідно з підпунктом 169.2.1 пункту 169.2 статті 169 розділу IV Податкового кодексу України (далі ПКУ) податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати).

Платник податку подає роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування податкової соціальної пільги  (далі – заява про застосування пільги).

Податкова соціальна пільга починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання роботодавцем заяви платника податку про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право. Роботодавець відображає у податковій звітності всі випадки застосування або незастосування податкової пільги згідно з отриманими від платників податку заявами про застосування податкової пільги, а також заявами про відмову від такої пільги (підпункт 169.2 статті 169 ПКУ).

            Тобто податкова соціальна пільга застосовується до місячного доходу, незалежно від дня подання в даному місяці заяви працівником.

 

Сектор організації роботи Лубенської ОДПІ