Днями відбулась зустріч  начальника Лубенської ОДПІ Коломійця О.В. з представниками сервісних центрів, що здійснюють обслуговування реєстраторів розрахункових операцій по питанню запровадження касових розрахунків з системою дистанційного автоматичного звітування та персоніфікації касових апаратів.     

На початку зустрічі Олександр Володимирович нагадав, що з 1 січня 2013 року платники можуть не друкувати на папері і не зберігати протягом 3 років паперову контрольну стрічку РРО, а дистанційно звітувати в автоматичному режимі. 8 липня Президент України Віктор Янукович підписав Закон України №357-VII, яким внесено зміни до терміну настання відповідальності за неподання електронної звітності. Згідно із законом, фінансова відповідальність настає з 1 січня 2014 року. До цього часу за неподання електронної звітності платників, які використовують касові апарати, не штрафуватимуть. На рівні з цим, суб’єкти господарювання, які зволікають з введенням дистанційного автоматичного звітування, порушують вимоги Закону.

 

 

У питанні запровадження касових розрахунків з системою дистанційного автоматичного звітування головною метою для Міністерства доходів і зборів є електронізація податкової звітності, а не штрафні санкції за ігнорування нових вимог. Про це під час робочої поїздки до Харкова заявив Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко. За його словами, запровадження в Україні електронної звітності з РРО відповідає світовим тенденціям у розвинутих країнах.

На сьогодні у Державному реєстрі реєстраторів розрахункових операцій знаходиться 53 моделі касової техніки, що відповідають сучасним вимогам та забезпечують передачу контрольно-звітної інформації до органів доходів і зборів.

Після закінчення зустрічі Олександр Коломієць провів брифінг для присутніх ЗМІ, в ході якого він повідомив про про здійснення ребрендингу інтерактивного сервісу «Пульс податкової». Відтепер Міністерство доходів і зборів приймає звернення представників бізнесу не тільки з податкових, а й з митних питань. Також зачитав звернення до платників податків Полтавської області щодо випадків неправомірних дій, вчинених невстановленими особами від імені керівників органів Міндоходів   Полтавської області.

Лубенська ОДПІ