З 1 січня 2018 року розпочався черговий етап подання електронних декларацій особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.

Нагадуємо, що на підставі Закону України «Про запобігання корупції» депутати місцевих рад належать до суб’єктів відповідальності за корупційні правопорушення , тому до 1 квітня 2018 року зобов’язані подати декларацію шляхом заповнення форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

Звертаємо увагу на те, що відповідно до ст. 172 - 6 Кодексу України про адміністративні правопорушення неподання або несвоєчасне подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції», тягне за собою накладання штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також статтею 366-1 Кримінального кодексу України передбачено відповідальність за подання суб'єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції», або умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації, що карається позбавленням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.