ДержпрацяУправління Держпраці у Полтавській області нагадує, що з 1 липня триває масштабна інспекційна кампанія, спрямована на мінімізацію нелегальної праці. У полі зору інспекторів перебувають роботодавці, які не відреагували на попередню інформаційну кампанію з питань подолання неофіційної зайнятості та продовжують ухилятися від декларування найманих працівників.

З початку інспекційної кампанії розпочато 2126 інспекційних заходів та виявлено 7021 працівника, які були допущені до роботи без оформлення трудових відносин. Найбільша кількість неоформлених працівників виявлено у сферах торгівлі (870 неоформлених працівників), організації харчування і тимчасовому розміщуванні (1106 неоформлених працівників) та сільському господарстві (1277 неоформлених працівників).

Середня кількість виявлених незадекларованих працівників становить більше 4 осіб на одного перевіреного роботодавця. Найбільше незадекларованих працівників виявлено Головним управлінням Держпраці у Запорізькій області (529), Управлінням Держпраці у Вінницькій області (477) та Східним міжрегіональним управлінням Держпраці (467).

Виявлено факти використання 56 фізичними особами, що здійснюють господарську діяльність без державної реєстрації суб’єкта господарювання, найманої праці 729 працівників. 1080 фізичних осіб-підприємців, які є платниками єдиного податку першої – третьої груп, використовували працю 4047 незадекларованих працівників.

Управлінням Держпраці у Полтавській області у Лубенському районі проведено захід держаного контролю фізичної особи-підприємця, що займається розведенням свійської птиці та виробництвом м’яса свійської птиці. В ході інспекційного відвідування виявили факт залучення до роботи 41 працівника, що були допущені до роботи без належного оформлення трудових відносин. За результатами відвідування посадовцями видано попередження та припис про усунення виявлених порушень трудового законодавства, зокрема, про допуск до роботи без укладання трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу та повідомлення Державної фіскальної служби про прийняття працівників на роботу. Враховуючи, що ФОП належить до ІІ групи платника єдиного податку, то порушника не було притягнуто до фінансової відповідальності згідно зі ст. 265 КЗпП. Якщо ж протягом двох років з дня виявлення порушення цей підприємець знову потрапить у поле зору інспекторів Управління Держпраці з аналогічними порушеннями, то, згідно зі ст. 265 КЗпП України, до нього будуть застосовані штрафні санкції у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення.

Посадові особи Управління Держпраці у Тернопільській області в рамках проведення інспекційної кампанії здійснили виїзд на територію одного із садів Тернопільського району, де виявили та задокументували факт виконання 42 особами трудових функцій зі збирання малини.  Заходом з’ясовано, що упродовж сезону на користь фізичної особи-роботодавця, який здійснює господарську діяльність без державної реєстрації, працюють місцеві жителі та збирають у його саду на площі близько 2 га малину та смородину. Заробітну плату працівникам він виплачував готівкою щодня і вона залежала від обсягів зібраних ягід.

У рамках інспекційної кампанії з питань виявлення неоформленої праці посадові особи Управління Держпраці у Рівненській області здійснили захід контролю одного із суб’єктів господарювання, що здійснює будівельні та опоряджувальні роботи у м. Дубно. Під час інспекційного відвідування інспектори зафіксували факт використання праці 12 неоформлених осіб.

До всіх роботодавців, що допускають до роботи працівників без оформлення трудових відносин, застосовані заходи притягнення до відповідальності відповідно до чинного законодавства.

В ході проведених інспекційних заходів укладено трудові договори із 2994 працівниками. За результатами інформаційних заходів трудові договори укладено із майже 59 тисячами працівників.

Шановні роботодавці! Не уникайте свого обов’язку по укладенню трудових договорів із найманими працівниками! Ризик отримати покарання дуже високий! Сучасні технології і доступ до інформаційних баз інших державних органів надають інспекторам праці реальні можливості по виявленню роботодавців, які використовують незадекларовану працю!

depГолова районної ради Тетяна Петрівна Качаненко підписала розпорядження про скликання шостої  сесії районної ради восьмого скликання, пленарне засідання якої відбудеться  19 серпня   2021 року о 10.00  годині в приміщенні районної ради (м.Лубни, пл. академіка Олексія Бекетова,19).

На розгляд сесії винести наступні питання:

 1. Про затвердження Тимчасового порядку використання символіки та гімну на території Лубенського району Полтавської області.
 2. Про результати діяльності Лубенської окружної прокуратури за  6 місяців 2021 року.
 3. Про діяльність у сфері охорони та захисту прав і свобод людини, протидії злочинності, забезпечення публічної безпеки і порядку Лубенського районного відділу поліції ГУ НП в Полтавській області за 6 місяців  2021 року.
 4. Про внесення змін до рішення районної ради від 23 грудня 2020 року  «Про затвердження Регламенту Лубенської районної ради».
 5. Про затвердження Порядку підготовки проектів рішень Лубенської районної ради.
 6. Про порядок формування, фінансування і моніторингу виконання районних (комплексних) програм.
 7. Про виконання довготермінової комплексної програми мобілізаційної підготовки на 2014 – 2020 роки.
 8. Про виконання Районної комплексної Програми у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в Лубенському районі на 2016 – 2020 роки.
 9. Про виконання районного бюджету Лубенського району   за 6 місяців 2021 року.
 10. Про затвердження Районної комплексної Програми розвитку місцевого самоврядування Лубенського району на 2021-2024 роки.
 11. Про внесення змін до показників районного бюджету на 2021 рік.
 12. Про списання дебіторської заборгованості.
 13. Про вихід із складу співзасновників юридичної особи Редакції Хорольського районного радіомовлення та надання згоди на передачу Хорольській міській раді всіх прав та повноважень співзасновника.
 14. Про включення до Переліку першого типу об’єктів комунальної власності для передачі в оренду на аукціоні.
 15. Про передачу у власність Новооржицькій селищній територіальній громаді автомобіля.
 16. Про звернення до Полтавської обласної державної адміністрації та Служби автомобільних доріг в Полтавській області щодо незадовільного стану автомобільного сполучення Хорол – Оржиця – Чорнобаї.
 17. Різне.

 

fdmu ІНФОРМУЄ 

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ "Про перейменування села Голобородька Лубенського району Полтавської області"                                           додається

ЗВЕРНЕННЯ

до роботодавців, суб’єктів господарювання та громадян Полтавщини

 

Шановні полтавці! Сплата податків і зборів своєчасно та в повному розмірі – обов’язок кожного громадянина, визначений ст. 67 Конституції України.

Пам’ятайте, від вас залежить добробут і процвітання Полтавщини! Заробітну плату в «конвертах» сьогодні без перебільшення можна назвати однією з найбільших перепон для економічного та соціального розвитку держави.

Окремі суб’єкти господарювання ігнорують виконання свого прямого обов’язку перед державою та громадою області, виплачуючи заробітну плату у «конвертах» та в розмірах, що є нижче законодавчо встановленого рівня.

Наслідком таких порушень є несвоєчасна виплата пенсій, недостатнє фінансування закладів охорони здоров’я, освіти, культури, низький рівень   заробітної плати працюючих в бюджетних галузях, а також - соціальних виплат малозабезпеченим сім’ям, сім’ям з дітьми та пенсійних виплат людям похилого віку. Тобто залишаються не захищеними соціальні та матеріальні інтереси громадян.

З метою запобігання використання незадекларованої праці в області з 01.07.2021 року Управлінням Держпраці у Полтавській області спільно з Головним управлінням ДПС у Полтавській області проводяться заходи державного контролю за додержанням законодавства про працю з питань виявлення неоформлених трудових відносин у суб’єктів господарювання, які мають високі ризики використання незадекларованої праці.

Вкотре звертаємось до роботодавців із закликом припинити використання праці найманих працівників без оформлення трудових договорів та трудових книжок, адже отримання заробітної плати в «конвертах» негативно впливає на стаж роботи та пенсію, яку наймані працівники будуть отримувати у майбутньому.

Громадяни, ми розраховуємо на вашу свідомість! Вам вирішувати, що є головним - працювати, щоб мати забезпечену старість, заможне майбутнє своїх дітей та онуків чи продовжувати жити одним днем. Не стійте осторонь при порушенні ваших прав! Пам’ятайте, що зарплата в «конверті» сьогодні – це завтра без гарантій і впевненості!

Прийшов час сказати: «НІ виплатам «тіньової» заробітної плати!» 

Управління Держпраці у Полтавській області