Лубенська ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області звертає увагу фізичних осіб – власників земельних ділянок, що внесеними змінами до п.281. ст.281 Податкового кодексу України (далі ПКУ), скасовані обмеження застосування пільги до однієї земельної ділянки із сплати земельного податку фізичним особам.

Від сплати податку звільняються:

- інваліди першої і другої групи;

- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

- пенсіонери (за віком);

- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

- фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

           

            Тобто, з 01.01.2018 звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для категорій фізичних осіб, які визначені пунктом 281.1 статті 281 ПКУ поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межа граничних норм:

- для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари;

- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах - не більш як 0,10 гектара;

- для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;

- для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара;

- для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.

            Якщо фізична особа, визначена у п.281. 1 статті 281 ПКУ, має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання і загальна площа таких земельних ділянок не перевищує граничні норми відведення, то така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі та копію документів, що посвідчують право такої особи на пільгу, (паспорт, пенсійне посвідчення, посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС», посвідчення «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи», посвідчення «Учасник бойових дій», посвідчення «Інваліда війни, (першої і другої групи)», посвідчення «Учасник війни», посвідчення «Члена сім’ї загиблого», тощо) до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання (зміну) земельних ділянок для застосування пільги.

            Пільга починає застосовуватись до обраних земельних ділянок з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано заяву.

            Тобто, якщо до 1 травня поточного року така фізична особа не подала до контролюючого органу відповідну заяву то у поточному році будуть оподатковуватись всі земельні ділянки, які є у власності, крім земельної ділянки, на яку подано заяву у попередніх роках.

            Якщо заява подана після 01 травня поточного року, то пільга починає застосовуватись до обраних земельних ділянок з наступного податкового (базового) періоду.

 

Сектор податків і зборів

з фізичних осіб Лубенської ОДПІ

   ГУ ДФС у Полтавській області           

 

За два місяці поточного року 818 мешканців території обслуговування Лубенської ОДПІ подали податкові декларації про отримані доходи. Зокрема, 782 декларацій подали громадяни, які зобов’язані були задекларувати свої доходи, на загальну суму 21,4 млн. грн., в т.ч. 607 громадян – які самостійно обробляли власні земельні частки (паї) та отримали доходи від продажу с/г продукції.

            Також, подали декларації 36 громадян, які виявили бажання скористатись правом на податкову знижку. Останніми задекларовано до повернення податку з доходів фізичних осіб на суму 64,1 тис. грн., з яких 44,6 тис. грн. вже повернуто.

            Нагадуємо, що подати декларацію для отримання податкової знижки можна протягом усього року, тобто до 31 грудня включно, тоді як громадяни, які зобов’язані задекларувати свої доходи, повинні зробити це не пізніше 2 травня.

 

Сектор податків і зборів

з фізичних осіб Лубенської ОДПІ

ГУ ДФС у Полтавській області

 

Лубенська ОДПІ повідомляє, що відповідно до пп. 14.1.175 п. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податковий борг – це сума узгодженого податкового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений ПКУ строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному ПКУ.

Погашення податкового боргу – це зменшення абсолютного значення суми такого боргу, підтверджене відповідним документом (пп. 14.1.152 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Згідно з пп. 8 пп. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, при наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів – в останній день другого із послідовних кварталів.

Крім того, при наявності у фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів реєстрація платником єдиного податку може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу відповідно до пп. 3 п. 299.10 ст. 299.10 ПКУ.

При несплаті боргу протягом зазначеного строку контролюючий орган анулює реєстрацію платника єдиного податку в останній день календарного місяця, в якому закінчився граничний строк погашення податкового боргу.

Лубенська ОДПІ

ГУ ДФС у Полтавській області

 

У січні – лютому 2018 року платниками Лубенської ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області сплачено до бюджетів усіх рівнів майже 295,2 млн. грн. платежів, в тому числі до державного бюджету – близько 129,4 млн. грн., до місцевих бюджетів 165,8 млн. грн.

У розрізі основних платежів забезпечено надходження : податку на додану вартість –62,8 млн. грн., податку на прибуток підприємств – 11,5 млн. грн., податку на доходи фізичних осіб – 124,6 млн. грн., військового збору 8,3 млн. грн.

За 2 місяці поточного року бюджети територіальних громад поповнилися на 165,8 млн. грн. платежів. З них: податку на доходи фізичних осіб надійшло –92,3 млн. грн.; податку на майно – 25,9 млн. грн.., в тому числі земельного податку та орендної плати – 24,7 млн. грн.; єдиного податку -41,1 млн. грн., в тому числі: з юридичних осіб – 3,2 млн. грн., з фізичних осіб – 17,6 млн. грн., з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків – 20,3 млн. грн.; акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 2,8 млн. грн.. У порівнянні із відповідним періодом минулого року забезпечено приріст надходжень до місцевих бюджетів майже на 16,7 відсотка.

За 2 місяці платникам податків відшкодовано з Державного бюджету України податку на додану вартість в розмірі 11,5млн. гривень.

Також сплачено 93,1млн. грн. єдиного соціального внеску.

Лубенська ОДПІ

ГУ ДФС у Полтавській області

 

З метою сприяння розвитку дитячих талантів, успішної самореалізації підростаючого покоління та у рамках заходів патріотичного виховання депутатом Верховної Ради України Костянитином Іщейкіним започатковано міжрайонний дитячий конкурс малюнку «З любов’ю до рідного краю».

Учасниками конкурсу можуть стати діти у трьох вікових категоріях:

віком від 6 до 9 років;

віком від 10 до 13 років;

віком від 14 до 16 років.

На конкурс приймаються роботи формату А4 або А3, виконані самостійно, у довільній художній техніці (олівцями, фарбами, пастеллю, тушшю на папері, ватмані, тощо). Не приймаються роботи, виконані у вигляді колажів і аплікацій, а також роботи частково або повністю виконані із застосуванням програм для графічного моделювання і дизайну. Конкурсні роботи повинні бути підписані зі зворотної сторони: прізвище, ім’я, вік конкурсанта, телефон та П.І.Б. одного з батьків.

Відправляючи роботу на конкурс, учасник чи один з батьків (для малюнків дітей, які не досягли 14 років) погоджується з умовами Конкурсу, визначених Положенням, і дає згоду на публікацію малюнків в засобах масової інформації, соцмережах, звітах народного депутата та публікаціях прес-служби.

Передбачається І-ІІ етап конкурсу – шкільний і районний.

Переможців буде забезпеченого цінними призами, до складу професійного журі на ІІІ етапі буде залучено кращих митців і педагогів області і України.

У рамках конкурсу буде вручено наступні премії переможцям:

І місце – 5000 гривень

ІІ місце – 3000 гривень

ІІІ місце – 1500 гривень

Також у кожній віковій групі, учасникам, роботи яких буде відібрано як найкращі за   номінаціями, буде вручено пам’ятні подарунки. Школи, де навчаються переможці, отримають додаткове заохочення.

Нагородження переможців відбудеться 1 червня 2018 року у Міжнародний день захисту дітей

Про час і місце проведення церемонії нагородження буде повідомлено додатково.

 

ПОЛОЖЕННЯ

про міжрайонний конкурс малюнку

на призи народного депутата України Костянтина Іщейкіна

«З ЛЮБОВ’Ю ДО РІДНОГО КРАЮ!» 

І.       Загальні положення.

1.1.   Організатори конкурсу. Організатором конкурсу є народний депутат України Костянтин Іщейкін (далі – Організатор) за підтримки міських рад м.Лубни, м. Хорол, селищних рад смт Велика Багачка, смт Оржиця, смт Семенівка, об’єднаних територіальних громад, районних державних адміністрацій та районних рад Великобагачанського, Лубенського, Оржицького,Семенівського, Хорольського районів,із залученням відповідних відділів освіти і культури, педагогічних колективів загальноосвітніх шкіл.Організація і проведення Конкурсу будується на принципах загальнодоступності, вільного розвитку особистості і свободи творчого самовираження учасників Конкурсу.

1.2.Регіональний міжрайонний конкурс малюнку «З ЛЮБОВ’Ю ДО РІДНОГО КРАЮ!» (далі – Конкурс) стартує у рамках заходів патріотичного виховання і сприяння розвитку дитячих талантів.

1.3.Конкурс проводиться у всіх населених пунктах 148 виборчого округу з 01.03.2018 року по 01.06.2018 року по етапах:

І етап – до 31 березня 2018 року в загальноосвітніх школах, мистецьких закладах і гуртках за сприяння вчителів образотворчого мистецтва, керівників творчих гуртків, адміністрації шкіл. На цьому етапі відбираються роботи на ІІ (районний) етап Конкурсу;

ІІ етап – до 30 квітня 2018 року за сприяння журі на рівні району, що складається з активнихпредставниківсфер культури та освіти і місцевої творчої еліти, обираються роботи на ІІІ (міжрайонний) етап Конкурсу;

ІІІ етап – з 14 по 20 травня 2018 року оргкомітет Конкурсу проводить оцінювання й визначає переможців по номінаціях.

1 червня 2018 року Організатором підбиваються підсумки, оголошуються результати, проводиться урочиста церемонія нагородження, переможцям та учасникам вручаються пам’ятні подарунки.Організатор залишає за собою право змінювати дату і час проведення нагородження переможців.

1.4.Журі Конкурсу на І та ІІ етапах формується на місцях та узгоджується з Організатором, а журі ІІІ етапу формує Організатор.

1.5.Журі Конкурсу на кожному з етапів оцінює роботи учасників та визначає переможців по номінаціях  

ІІ. Цілі і завдання Конкурсу

2.1. Конкурс спрямований на активізацію та сприяння розвитку дитячого мистецтва, успішну самореалізацію нового покоління, об’єднання і спрямування енергії молодих на творення гармонійного суспільства, укріплення національної ідентичності. Важливою складовою конкурсу є популяризація рідного краю, усвідомлення дітьми й молоддю своєї особливої ролі в успішному розвитку країни.

ІІІ. Предмет і учасники Конкурсу

3.1.   Предметом Конкурсу є малюнки дітей на тему «З любов’ю до рідного краю!» (видатні, улюблені чи впізнавані місця рідного краю, люди, фантазії, імпровізації тощо).

3.2.   Учасниками конкурсу можуть бути діти у трьох вікових категоріях:

  • від 6 до 9 років;
  • від 10 до 12 років;
  • від 13 до 16 років.

3.3.   На Конкурс приймаються чорно-білі або кольоровімалюнки, виконані учасниками самостійно, у довільній художній техніці, на папері (ватмані, картоні, паперові для пастелі тощо) формату А4 або А3.

3.4.   На Конкурс НЕ ПРИЙМАЮТЬСЯ роботи, виконані у вигляді колажів і аплікацій, а також роботи частково або повністю виконані із застосуванням програм для графічного моделювання і дизайну.

3.5.   Конкурсні роботи повинні бути підписані зі зворотної сторони: прізвище, ім’я, вік конкурсанта, телефон та П.І.Б. одного з батьків

3.6.   Відправляючи роботу на Конкурс, учасник, чи один з батьків (для малюнків дітей, які не досягли 14 років) погоджується з умовами Конкурсу, визначених цим Положенням і дає згоду:

–на можливу публікацію їх малюнків в електронних і друкованих ЗМІ;

–на використання малюнків при підготовці внутрішніх та публічних звітів Організатора.

3.7.   Кожен учасник може представити на Конкурс не більше однієї роботи. Усі наступні роботи до участі в Конкурсі не допускаються і не розглядаються.

IV.Номінації та заохочення Конкурсу

4.1.   Роботи оцінюються Організатором за участі професійного журіу номінаціях:

«Краще розкриття теми»– головна номінація, у якій передбачається грошовий приз;

«Краща техніка виконання»– додаткова номінація, у якій переможці будуть винагороджені призами для подальшого розвитку творчих здібностей;

«Приз глядацьких симпатій»– додаткова номінація, у якій переможці отримають пам’ятний подарунок.

4.2.   У рамках Конкурсу рішенням Організатора засновуються і вручаються премії переможцям Конкурсу:

І місце – 5000 гривень

ІІ місце – 3000 гривень

ІІІ місце – 1500 гривень

Усім учасникам, які здобудуть перемогу у номінаціях, будуть вручені дипломи.

4.3.З метою заохочення талановитих дітей до покращення успіхів у навчанні та розвитку талантів, а також за підтримку талановитих і обдарованих дітей, школам, де навчаються переможці ІІІ етапу Конкурсу (І, ІІ та ІІІ місце) будуть вручені окремі призи престижу.

  1. V. Порядок, терміни і місце подачі робіт на участь в Конкурсі

5.1.   Щоб взяти участь в Конкурсі необхідно намалювати малюнок і надати його за місцем навчання (загальноосвітня школа чи школа мистецтв, творчий гурток) відповідальному за проведення Конкурсу.

5.2.   До участі в Конкурсі не приймаються не підписані роботи.

5.3.   Роботи, що не відповідають тематиці Конкурсу або вимогам, зазначеним у пункті 3.3. даного Положення, до участі в Конкурсі не допускаються і не розглядаються.

5.4.   Роботи переможців ІІ етапу Конкурсу мають надійти Організатору до 04 травня 2018 року включно у м. Полтава на відділення «Нової пошти» № 9 (вул. Гоголя, 20). Особа-отримувач буде повідомлена прес-службою.

  1. VI. Порядок та критерії відбору переможців Конкурсу

6.1.   Критеріями відбору переможців Конкурсу є відповідність тематиці, вимогам, зазначеним у пунктах 3.1, 3.3 і 3.4 даного положення, та оригінальність виконання роботи.

6.2.   Оцінка малюнків учасників Конкурсу та визначення переможців на кожному етапі здійснюється журі Конкурсу за номінаціями.

6.3.   Результати Конкурсу на кожному з етапів оформлюються протоколом з підписами членів журі Конкурсу.