Відповідно до статті 10 Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна", наказу Фонду державного майна України від 04.01.2022 № 1 "Про затвердження переліків об′єктів малої приватизації, що підлягають приватизації в 2022 році", об′єкт малої приватизації  - (інформація ДОДАЄТЬСЯ).

З метою оперативного інформування та залучення більш широкого кола інвесторів до участі в електронних аукціонах з продажу обєктів малої приватизації, підвищення рівня прозорості приватизації та створення привабливого інвестиційного клімату в державі, Регіональне відділення Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях, як орган приватизації, повідомляє про проведення в електронній торговій системі ProZorro. Продажі аукціону без умов з продажу обєкта державної власності малої приватизації.

Детальна інформація про об′єкт.′єкт.

З метою оперативного інформування та залучення більш широкого кола інвесторів до участі в електронних аукціонах з продажу обєктів малої приватизації, підвищення рівня прозорості приватизації та створення привабливого інвестиційного клімату в державі, Регіональне відділення Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях, як орган приватизації, повідомляє про проведення в електронній торговій системі ProZorro. Продажі аукціону без умов з продажу обєкта державної власності малої приватизації.

Детальна інформація про об′єкт.

Сесыя рай ради

Голова районної ради Тетяна КАЧАНЕНКО підписала розпорядження про скликання чергової дев′ятої  сесії районної ради восьмого скликання, пленарне засідання якої відбудеться  21 грудня 2021 року о 10 годині, з дотриманням умов карантинного режиму. 

1. Пленарне засідання чергової дев′ятої сесії Лубенської районної ради восьмого скликання провести за адресою:м.Лубни, пл. академіка Олексія Бекетова, 19 (актова зала).

2. На розгляд сесії винести наступні питання:

 • Звіт голови Лубенської районної ради за період роботи з 08 грудня 2020 року по 07 грудня 2021 року.
 • Про районний бюджет Лубенського району на 2022 рік.
 • Про внесення змін до складу президії районної ради.
 • Про внесення змін до рішення районної ради від 15.12.2020 р. «Про постійні комісії Лубенської районної ради восьмого скликання».
 • Про внесення змін до рішення 3 сесії Лубенської районної ради 8 скликання №-88-ІІІ від 16.02.2021р. «Про затвердження передавального акту Оржицької районної ради».
 • Про затвердження звіту «Про незалежну оцінку майна нежитлових будівель розташованих за адресою: м.Лубни, вул.Шевченка, буд.18, Полтавська область».
 • Про затвердження ліквідаційного балансу Лубенського районного трудового архіву.
 • Про затвердження Положення про Почесну грамоту, Грамоту та Подяку голови Лубенської районної ради.
 • Різне.

3. Відділу організаційного, інформаційного забезпечення діяльності районної ради та роботи зі зверненнями громадян виконавчого апарату Лубенської районної ради забезпечити організаційні заходи щодо підготовки та проведення сесії.       

Роботодавець пропонує вам укласти цивільно-правовий договір замість трудового? Нумо розберемося, чим вони відрізняються і як не помилитися у виборі.

Що таке трудовий договір?

Трудовий договір – це угода між найманим працівником і роботодавцем. Останнім може бути компанія, ФОП і навіть фізична особа, яка наймає водія або няню.

За трудовим договором ви зобов’язуєтеся виконувати роботу, зазначену в договорі, а роботодавець – виплачувати за це заробітну плату й забезпечувати гідні й безпечні умови праці, передбачені законодавством про працю. Вам мають надати робоче місце, обладнання, засоби індивідуального захисту тощо.

Важливо! Трудовий договір регулює процес виконання роботи за певною спеціальністю, кваліфікацією чи посадою, а також вимагає дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку.

З одного боку, найманий працівник залежить від роботодавця. Якщо ви хочете взяти відпустку, залишитися вдома за сімейними обставинами, піти до лікаря протягом робочого дня — маєте отримати дозвіл керівника.

З іншого – працівник має низку соціальних і трудових гарантій:

 • Регулярна оплата праці – щонайменше двічі на місяць
 • Нормований робочий час
 • Лікарняні
 • Оплачувані вихідні й відпустки
 • Захист від незаконного звільнення тощо

Що таке цивільно-правовий договір?

За цивільно-правовим договором (угодою) немає роботодавців і працівників. Є виконавець, який зобов’язується виконати певну роботу або надати послугу, і замовник, який приймає роботу й оплачує її.

Такі взаємовідносини можуть укладатися між будь-якими юридичними або фізичними особами і регулюються Цивільним кодексом України. На них не поширюється дія трудового законодавства.

Предметом договору є кінцевий результат, а не процес його досягнення. Обидві сторони – незалежні й рівноправні. Замовник не має піклуватися про умови праці, надавати робоче місце й обладнання. Виконавець самостійно організовує роботу і відповідає за її вчасне виконання.

Розмір винагороди й термін оплати визначаються угодою сторін, а не законодавством.

Зазвичай цивільно-правовий договір укладається для виконання разових, а не систематичних робіт.

Як уникнути підміни трудових відносин цивільно-правовими?

Нагадаємо: між працівником і роботодавцем завжди укладається трудовий договір. Тоді як цивільно-правовий договір укладається з незалежним підрядником.

Щоби відрізнити трудові відносини від підрядних, запитайте, з якою метою з вами укладають договір?

Потрібно виконати певний обсяг робіт? І ви, як виконавець, зобов’язуєтеся передати замовнику результат роботи й робите все самостійно? У такому разі сміливо укладайте один із цивільно-правових договорів: договір підряду, договір про надання послуг або інший.

Або ж ідеться про систематичне виконання обов’язків, які належать до конкретної посади, спеціальності чи трудової функції в діяльності компанії, та ще й потребують присутності на робочому місці за визначеним графіком? При цьому роботодавець організовує процес роботи, дає вказівки та контролює виконання? У такому разі маємо трудові відносини між працівником і роботодавцем.

Крім того, ви є найманим працівником, якщо:

 • виконуєте роботу в інтересах однієї особи чи організації
 • користуєтеся обладнанням, матеріалами та приміщенням замовника
 • після виконання завдання ваша трудова діяльність продовжується
 • отримуєте фіксовану винагороду за процес роботи, а не за результат
 • маєте питати дозволу про відгули й відпустки

Візьмемо для прикладу роботу продавця в магазині чи офіціанта в ресторані. Чи можуть вони виміряти обсяг своєї роботи у вигляді конкретних величин та показати в акті прийняття-передавання? Ні, адже їхня робота передбачає виконання обов’язків за штатною посадою, на території роботодавця, за певним графіком. Очевидно, що продавець і офіціант не є самостійними підрядниками. Отже, роботодавець має укласти з ними трудовий договір.

Водночас, якщо вас залучають як сторонню особу, скажімо, для створення сайту організації чи проведення занять англійською мовою двічі на тиждень (і це не мовні курси), можете на законних підставах укладати цивільно-правовий договір.

ЧИМ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ ТРУДОВИЙ І ЦИВІЛЬНО - ПРАВОВИЙ ДОГОВОРИ